Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Mekansal Planlama Netcad ile Hayat Buluyor

27 Mayıs 2016

Geliştirdiği çözümler ve sektörüne getirdiği yeniliklerle Türkiye’nin en yaygın kullanıma sahip yazılım firması olan Netcad, Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği Kapsamında sunduğu çözümleri ve başarılı projelerini Nilüfer Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeler Genel Müdürlüğü ile birlikte anlattı.

26 Mayıs 2016 Perşembe günü Ankara Wyndham Hotel’de gerçekleştirilen etkinlikte, Netcad’in coğrafi Bilgi Sistem çalışmalarının temelini oluşturan en önemli bileşenlerden biri olan Mekânsal Planlama Çalışmalarının teknik, idari ve hukuksal usul ve esaslarını belirleyen Yeni Yönetmelik kapsamında kullanıcı ihtiyaçları için sunduğu çözümler konuşuldu. Geniş bir katılımla gerçekleşen etkinlikte Nilüfer Belediyesi ve Kültür ve Turizm Bakanlığı Yatırım İşletmeler Genel Müdürlüğü ile gerçekleştirilen projelerin kurumların kendileri tarafından anlatıldı.

Etkinliğin açılış konuşmasının yapan Netcad Kurumsal Temsilcisi Dr. Emin BANK farklı sunumuyla dikkat çekti. Mekânsal planlar yapım yönetmeliğini bir çerçeveye benzettiğini ifade eden BANK, plancıların ise tüm bu hayatı en etkili şekilde bu çerçeveye sığdırmayı başaran sihirbazlar olduğunu söyledi.

İlk oturumda söz alan Nilüfer Belediyesi Plan ve Proje Müdürü Tahir YILMAZELİ ise, sunumunda kentin gelişim süreci, modeli, tarihi ve turizm merkezlerinin yanı sıra imar uygulama alanlarından da bahsetti. Yeni yönetmeliğe geçiş sürecinde Netcad ile gerçekleştirdikleri adımları da detaylandıran YILMAZELİ, etkili sunumuyla salondan büyük alkış aldı. YILMAZELİ’nin hemen arkasından sözü alan Netcad Proje Geliştirme Grup Yöneticisi Sedef YILDIRIM ise uygulamanın plancılar açısından önemini vurgulayarak, Netcad’in planlama çözümü Planet 7’yi örnek uygulamalarla anlattı.

İkinci oturumda sahneyi alan Kültür ve Turizm Yatırım İşletmeleri Genel Müdürlüğü’nden Ulaş KARAGÜLLÜ, Netcad ile gerçekleştirdikleri projenin başarı hikâyesini anlatırken hemen arkasından söz alan Netcad Proje Geliştirme Yöneticisi Özne Bengi GÖZEN de “Turizm Plan Portali” uygulaması hakkında detaylı bilgi verdi.

Sahnede sırayla yerini alan kullanıcılar Netcad ile çalışırken yaşadıkları kolaylıklara ve bu sistemlerin kendilerine sağladıkları büyük faydalara da değindi. İnteraktif bir ortamda gerçekleştirilen etkinlik soru ve cevaplarla son buldu.