Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

IMO Kocaeli’de Netcad Yol Projelendirme Kursu

20 Şubat 2017

İnşaat Mühendisleri Odası Kocaeli Şubesi tarafından 17-19 Şubat 2017 tarihleri arasında oda üyelerine yönelik “Netcad Temel Eğitimi / Anamodül & Netsurf Sertifikalı Eğitimi” düzenlendi.

İnşaat mühendislerinin katılımıyla gerçekleşen ve yaklaşık on sekiz saat süren eğitim, Netcad Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürlüğü biriminden Emre Davut tarafından verildi.
Davut, kurs süresince; projeye giriş ve kavramlar, proje hazırlık işlemleri, raster işlemleri, şablon proje işlemleri, proje veri üretimi işlemleri, akıllı nesnelerin kullanımı, proje düzenleme işlemleri, referans işlemleri, proje iş akış modeli oluşturma, arazi modeli işlemleri, enkesit ve hacim işlemleri, paftalama, lejand/çıktı işlemleri ve üretilen projelerin Google Earth`e aktarılması konularında katılımcılara geniş bilgiler verdi.
Davut eğitim süresince kullanıcıların bu eğitimi tamamladığında temel harita, projeksiyon ve veri yapıları konusunda bilgi sahibi olabileceğini ve oluşturulan projeleri otomatik olarak paftalayıp çıktılarını alabileceğini ifade etti. Ayrıca projelerini Google Earth’e aktarıp yine Google Earth’den de veri alabileceklerini de ekledi.
Uygulamalı gerçekleştirilen eğitimin sonunda katılımcılara sertifika verildi.