Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

KEOS Fen İşleri uygulaması, Belediyelerin Fen İşleri kapsamında yürüttükleri proje ve çalışmaları yönetebildikleri, sorgulama yapıp rapor alabildikleri, tematik haritalar ile bu işlerin mekânsal dağılımını görebilecekleri bir uygulama olarak tasarlanmıştır.

KEOS Fen İşleri Uygulaması

Belediyelerin Fen İşleri kapsamında yürüttükleri proje ve çalışmaları yönetebildikleri, sorgulama yapıp rapor alabildikleri, tematik haritalar ile bu işlerin mekânsal dağılımını görebildikleri bir uygulama olarak tasarlanmıştır.

Fen İşleri Birimi, Yerel Yönetimlerde bütçeye büyük oranda katkı sağlayan ama aynı zamanda yüksek bütçeli ihaleleri de yöneten önemli bir birimdir. Bu birimlerde yapılan işlerin, masrafların ve ihale süreçlerinin aylık, yıllık periodlarla hesaplanması, raporlanması ve sorgulanması önemlidir.

Sahadaki Tüm İşlerin Harita Destekli Online Takibi Yapılır

Fen İşleri kapsamında gerçekleştirilen yol bakım, onarım ve altyapı faaliyetlerin takibi İnternet üzerinden vatandaş tarafından yapılabilir. Ekiplerin günlük olarak gerçekleştirdikleri faaliyetlerin fotoğrafları ile birlikte sistemde depolanması ile Fen İşleri Arşivinin oluşmasına altlık sağlanır.

Mobil Uygulamalar ile Sahada Tespit ve Kontrol İmkanı Sunar

Uygulama mobil desteği ile çalışmaların sahada online olarak takibine olanak sağlar. Kullanıcılar sahada bulundukları konuma erişerek iş, imalat, ihale ve envanter bilgilerine ulaşabilir, mevcut fotoğraflarını görüntüleyebilir ve yeni fotoğraf çekerek ekleyebilirler.

İhale Takibi

Fen İşleri Uygulaması ile Fen İşleri Biriminin yaptığı ihale bilgilerinin kayıt altında tutulması mümkündür. Fen İşleri biriminin yaptığı ihalelerin; kayıt numaraları, ihale adları, ihale yapılan firma adı, ihale usulü, ihale tarihi, sözleşme bedeli, ihaleye giren ve imzası olan personellerin bilgileri tutularak ihale arşivi oluşturulur. İhale bilgileri girişi web üzerinden yayınlanan belnet uygulaması üzerinden yapılmaktadır.

İş ve İmalat Takibi

Fen İşleri kapsamında yapılan işlerin bilgilerinin Veri Güncelleme Aracı ile oluşturulması ve belirlenen öznitelik bilgilerinin girilmesi sağlanır. Bu öznitelik bilgileri kullanılarak Belnet Uygulaması ile farklı sorgulamaların yapılabileceği platformlar oluşturulmuştur. İş’ler için İşin Adı, Başlangıç/Bitiş Tarihi, İşin Durumu, İhale Numarası, Firma Adı, İhale Tarihi ve İhale Bedeli gibi öznitelik bilgileri kullanıcı tarafından girilmektedir.

Veri Güncelleme Aracı ile oluşturulan ve öznitelik bilgileri girilen işler ayrıca Belnet Uygulaması içinden Fen İşleri Menüsü altında sorgulanır ve raporlanabilir.

Fen İşleri kapsamında yapılan işlere bağlı İmalatların öncelikle Veri Güncelleme Aracı ile oluşturulması ardından da belirlenen öznitelik bilgilerinin girilmesi sağlanır. Böylelikle işlere bağlı olarak oluşturulan imalatların hangi büroya ait oldukları, çalışma yeri, imalat türü ve imalat miktarı gibi bilgileri takip edilebilir.

Yol Envanter Bilgilerinin Takibi

Fen İşleri Modülü kapsamında sistemde bulunan yollara ait envanter bilgileri girişi yapılabilir. Belnet üzerinden istenilen yol sorgulanarak, yola ait tüm envanter bilgileri girilebilir.

Yönetici Takip Paneli

Veri Güncelleme Aracı ile girilen iş objeleri ve öznitelik bilgileri Belnet üzerinden İş Takibi menüsü ile kontrol edilebilir. İş Takibi menüsü ile, Günü Geçen, Bugün Biten, Devam Eden ve Hatalı Tarih Girişi yapılan iş bilgilerine ulaşılabilir.

Teknik Videolar

Fen İşleri İş, imalat, ihale ve envanter bilgileri ile ilgili raporlama ve tematik gösterimleri ile ilgili çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

İstanbul Belediyeleri

Ataşehir Belediyesi

Bahçelievler Belediyesi


Bakırköy Belediyesi

Başakşehir Belediyesi

Beşiktaş Belediyesi

Beykoz Belediyesi

Beylikdüzü Belediyesi

Büyükçekmece Belediyesi

Çekmeköy Belediyesi

Sancaktepe Belediyesi

Esenler Belediyesi

Esenyurt Belediyesi

Kadıköy Belediyesi

Kartal Belediyesi

Küçükçekmece Belediyesi

Maltepe Belediyesi

Silivri Belediyesi

Şile Belediyesi

Ümraniye Belediyesi


Sultangazi Belediyesi


Diğer Referans Belediyeler 

Çerkezköy Belediyesi

Bursa

Nilüfer Belediyesi


Düzce

Akçakoca Belediyesi

Edirne Belediyesi

Gaziantep

Şehitkamil Belediyesi

Kırklareli

Lüleburgaz Belediyesi

Kocaeli

Gebze Belediyesi

Kocaeli

İzmit Belediyesi

Konya

Selçuklu Belediyesi

Ordu

Ünye Belediyesi

Sakarya

Serdivan Belediyesi

Tekirdağ

Ergene Belediyesi

Tokat

Niksar Belediyesi

Alanya Belediyesi

Tekirdağ

Çerkezköy Belediyesi


Trabzon

Ortahisar Belediyesi