Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

 

KEOS.Hizmet Haritası uygulaması sade bir arayüz üzerinden belediye hizmetlerini vatandaşa sunabilme imkânı sağlayan bilgi sistemi uygulamasıdır. Bu uygulamayla belediye hizmetleri ile yerel halk arasında etkileşiminin artması sağlanmaktadır.

Genel Bakış

KEOS.Hizmet Haritası uygulaması ile belediye tarafından yapılan veya yapılacak olan tüm hizmetlere uygulama açılır açılmaz doğrudan ulaşılabilmekte ve sağ üst tarafta bulunan kategorilere ait ikonlar aracılığıyla kategorik sorgulamalar yapılabilmektedir.

Anlaşılabilir İkonlar ile Kategori Paneli

KEOS.HİZMET HARİTASI uygulaması kullanıcılarının kullanımını kolaylaştırmak için yüksek çözünürlüğe sahip anlaşılır ikonlarla tasarlanmıştır. Kategori paneli oldukça esnek yapıya sahip, sayısı arttırılabilir/azaltılabilir durumdadır.

Örnek Kategori Listesi

  • Tüm Hizmetler
  • Etüt Hizmetleri
  • Eğitim Hizmetleri
  • Sosyal Hizmetler
  • Fen İşleri Hizmetleri
  • Park Hizmetleri
  • (vb)

 

 

Marker Cluster (İşaretçi Kümesi)

Uygulamada birbirine yakın hizmetlerin kümelenerek kümede bulunan hizmet sayısının bir daire içerisinde gösterilmesi sağlanmıştır. Böylelikle harita üzerindeki görüntünün sadeliği korunmuştur.

 

 

 

 

 

 

Modern Card Görünümüne Sahip Liste

Uygulamada hizmetlerin listelendiği panel Material Design'a uygun elementler kullanılarak tasarlanmıştır.

 

 

 

 

Hizmet Detay Paneli

Uygulamada hizmetler ile ilgili tüm detayların gösterilebileceği paneldir. Burada hizmete ait medya verilerinin gösterilebileceği galeri ile görsel içeriklerin görüntülenmesi mümkün kılınmıştır.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

WebEdit Uygulaması ile Güncel Veri

WebEdit Uygulaması Hizmet Haritasında tanımlı olan bir katmana yeni bir nesne eklemek ya da varolan bir nesnenin özelliklerini değiştirmeyi sağlar. Bu sayede hızlı bir şekilde veri ekleme/değiştirme imkanı olduğundan güncelliğini korumaktadır.

 

 

Responsive Tasarım

Responsive tasarım, web uygulamalarının mobil ve tablet cihazlardan girildiğinde uygulama içindeki resim, yazı gibi elementlerin ekran genişliğine göre yeniden şekillenip ekrana tam oturması ile oluşur. Genellikle desktop, tablet ve mobil versiyon olarak 3 kademeli şekilde tasarlanır. KEOS.HIZMET_HARITASI uygulaması bu tasarımda geliştirilerek kullanıcılarının tüm cihazlardan kolay kullanımı sağlanmıştır.

KEOS.HİZMET_HARİTASIModülGerekli
Netigma RuntimeLisans GerekliGerekli
Netgis ServerLisans GerekliGerekli
   

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları incelenebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Forum Netcad 'e giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Teknik Videolar

KEOS.HİZMET_HARİTASI uygulaması kullanımı ile ilgili çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

 

 

 

Referans Belediyeler

Trabzon Büyükşehir Belediyesi

Çekmeköy Belediyesi

 

 

 

 

 

Haberler

There is no content with the specified labels

Başarı Hikayeleri

There is no content with the specified labels

  • No labels