Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

KEOS.MEBIS; Mezarlık Müdürlüklerinin mevcut veri altyapısının merkezi sistemde toplanmasını, bu verilere hızlı ve etkin bir biçimde erişilebilmesi, raporlanması, harita üzerinde yayınlanmasını sağlar. Mezarlık ziyaretinde bulunacak vatandaşların KİOSK gibi ortamlardan mezar yerine erişim yolunu görmelerine olanak sağlar. Mobil/tablet gibi cihazlar ile internet üzerinden erişilebilen sistem sayesinde vatandaşlar, yakınlarının hangi mezarlıkta, nerede defnedildiğini öğrenebilir, mezara ait fotoğraflara erişebilirler. MEBIS uygulama arayüzünde sesli olarak Yasin-i Şerif, Ayet-El Kürsi okuması özelliği bulunmaktadır.

Mezar ve Mevta Bilgilerine Hızlı Erişim

KEOS.MEBIS ile mezar ve mevta bilgilerine hızlı ve etkin bir biçimde erişim sağlanabilir. Mevta adı – soyadı, baba adı, aile mezarlık bilgisi (ada/parsel) gibi çeşitli arama kriterleri yazarak erişim imkânı sağlanmaktadır. 

Ayrıca mezar yeri – mezar adası – ada/parsel numarası ve mevta bilgilerini arayüzün sağladığı seçim yapma desteği ile de kolaylıkla gerçekleyebilmektedir.

Vatandaşlar ayrıca KEOS.MEBIS arayüzünden defin işlemleri ve ilgili prosedür hakkında bilgi alabilmektedir.

Netigma ve NetgisServer platformları üzerinde geliştirildiğinden dolayı bu sistemlerin tüm yeteneklerinden yararlanabilir.

Netigma’nın rapor yetenekleri, Netgis’in SDK ile sunduğu harita fonksiyonları gibi yeteneklerinden yararlanabilmektedir. İdarenin elinde bulunan her türlü raster ve vektörel veri (uydu altlığı, halihazır harita, vs) altlık olarak kullanılabilmektedir.

 

 

KIOSK desteği

Mezarlık ziyaretine gelen vatandaşlar için mezarlık girişlerine kurulacak KİOSK’lar üzerinden yazılımın kullanılması mümkündür.

En KısaYol

En kısa yol özelliği ile vatandaşın seçeceği ana mezarlık girişinden mezara olan güzergahı ekranda görüntüleme yeteneklerine sahiptir.

Teknik Videolar

Rapor Tasarımı, Sorgu Sonucu Özelleştirmesi, Dokümantasyon, Süreç Yönetimi, Doküman Arşivi, İşlem Günlükleri, Dil Desteği, Netigma Bilgi Kaynakları, Özel Sayfa Eklemek, Netigma Bileşeni Oluşturma, NCDN Tanıtımı, Sorgu Şablonları, Anasayfa Tasarımı konu başlıklarından oluşan çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Kırklareli

Lüleburgaz Belediyesi

Erzurum

Büyükşehir Belediyesi

Edirne Belediyesi

Kocaeli

Gebze Belediyesi

Gelibolu Belediyesi

Kütahya Belediyesi

Trabzon

Büyükşehir Belediyesi

Sandıklı Belediyesi

Adana Büyükşehir Belediyesi