Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

KEOS SBS (Altyapı Şebeke Bilgi Sistemi), Altyapı sistemlerinin bir bütün olarak yönetilmesini sağlayan, kurumun maliyetlerini düşürürken, vatandaş ile karşı karşıya kaldığı olumsuzlukları ortadan kaldıracak bir iletişim ortamı ve sorunların çözümüne yönelik planlamanın yapılmasını sağlayan bir bilgi sistemi projesidir. Bu kapsamda içme suyu, atık su ve yağmur suyu depo, boru, baca, vana gibi bileşenlerin harita destekli tanımlandığı bir altyapı oluşturulmuştur. 

Müşteri Bilgi Sistemi Altyapısı

Harita destekli sunduğu alt yapı ile vatandaşın kullanımına açılabilecek olan Müşteri bilgi sistemi abonelere, borç sorma, arıza bildirimi, kaçak bildirimi, fature ödeme, yeni abone başvuru ve şikayet takibini sağlar.

Uygulama kapsamında; Altyapı koordinasyon merkezi bünyesinde, yol asfalt uygulaması, kazı ruhsatları, kapalı yol bilgisi, alternatif güzergahlar, arızaların etkilenme analizi, yapılacak işlerin vatandaşa duyurulması ve şikayet takibi yapılabilir.

İçmesuyu, Atıksu ve Yağmursuyu bileşenlerinin harita destekli takibi sağlanır.

Netcad Veri Güncelleme Aracı (VGA) kullanılarak altyapı şebeke elemanlarının (Atıksu boru hattı ve bacaları, içme suyu kaynakları, yağmursuyu ızgaraları, vd.) veri girişleri kolaylıkla yapılabilir. İlişkisel veri modeli sayesinde, veri girişi şebeke bütünlüğü içerisinde tamamlanmış olur

Envanter sorgulama araçları

Gelişmiş sorgulama araçları ile, altyapı şebeke elemanlarına ait bilgiler sorgulanabilir. 

Sözel Bilgiden Haritaya Ulaşma

Sorgu sonucunda oluşan rapor üzerinden, ilgili kaydın haritadaki konumuna ulaşılabilir. Böylelikle, sözel veri üzerinden konum bilgisine erişim sağlanabilmektedir.

Raporlama Araçları

Gelişmiş sorgulama araçları ile yapılan sorgu sonuçlarından envanter bilgileri raporlanabilir. Sorgu sonuçları çeşitli formatlarda (excel, pdf, word, csv) dışarı aktarılabilir, farklı grafik türlerinde gösterim yapılabilir.

Haritadan Bilgi Alma

Harita üzerinden tek tıkla, şebeke elemanlarına ait bilgiler sorgulanabilir, sözel bilgiler ve konum verisini içeren html raporlara ulaşılabilir.

Tematik Harita Oluşturma

Sorgu sonuçları harita üzerinde görüntülenebilir, belirlenecek kriterlere göre tematik gösterimler oluşturulabilir.

Teknik Videolar

Rapor Tasarımı, Sorgu Sonucu Özelleştirmesi, Dokümantasyon, Süreç Yönetimi, Doküman Arşivi, İşlem Günlükleri, Dil Desteği, Netigma Bilgi Kaynakları, Özel Sayfa Eklemek, Netigma Bileşeni Oluşturma, NCDN Tanıtımı, Sorgu Şablonları, Anasayfa Tasarımı konu başlıklarından oluşan çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Tekirdağ

Çerkezköy Belediyesi

Kırklareli

Lüleburgaz Belediyesi

Edirne Belediyesi

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi

Gelibolu Belediyesi

HATSU Genel Müdürlüğü

TESKİ Genel Müdürlüğü