Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Veri Güncelleme Aracı (VGA), kullanıcıların yetki alanlarındaki verilere ulaşabileceği, güncelleyebileceği ve veri üretebileceği yeteneklere sahip, bir masaüstü çözümüdür. VGA, Netcad platformu üzerinde ve Belnet uygulaması ile etkileşimli olarak çalışmaktadır. VGA ile kullanıcılar verileri konumsal veri tabanları üzerinde dinamik olarak, geometrik ve öznitelik bilgilerini hızlı bir şekilde kurallı olarak güncelleyebilmektedir.

Kullanışlı Arayüz, Hızlı ve Kolay Veri Güncelleme İmkanı

VGA kullanıcı dostu ve kullanışlı arayüzü ile hızlı ve kolay veri güncelleme imkanı sunmaktadır. Her kullanıcı için ayrı ayrı yetkilendirme yapılabilen sistemde, izin verilen kullanıcı izni olan verileri güncelleyebilmekte ve böylece veriye yanlış müdahaleler engellenmiş olmaktadır. Sistemde yapılan tüm işlem adımlarının kimin tarafından ve hangi tarihte yapıldığı bilgisi kayıt altında tutulmaktadır.Veri Güncelleme

VGA (Veri Güncelleme Aracı) ile parsel, yapı, plan sınır v.b. daha pek çok katman geometrik olarak öznitelik bilgileri ile birlikte veritabanına aktarılabilir ya da mevcut veriler VGA ile güncellenebilir. Mevcut çalışma ekranında olan CAD niteliğindeki verileri seçerek veya eşzamanlı yeni çizim yaparak, VTYS üzerinde kurallı veri oluşturabilir.

VGA da temel olarak 4 ana fonksiyon yer almaktadır.


  • Ekle
  • Düzenle
  • Sil
  • Sorgula


Bu fonksiyonlar VGA ekranının üst bölümünde yer alan araç çubuğunda yan yana olacak şekilde sıralanmıştır.Teknik Videolar

Rapor Tasarımı, Sorgu Sonucu Özelleştirmesi, Dokümantasyon, Süreç Yönetimi, Doküman Arşivi, İşlem Günlükleri, Dil Desteği, Netigma Bilgi Kaynakları, Özel Sayfa Eklemek, Netigma Bileşeni Oluşturma, NCDN Tanıtımı, Sorgu Şablonları, Anasayfa Tasarımı konu başlıklarından oluşan çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!