Page tree

Versions Compared

Key

  • This line was added.
  • This line was removed.
  • Formatting was changed.

Excerpt
hiddentrue

GISARA, kurumlardaki farklı birimler tarafından üretilen ve yönetilen verilerin, bir ara yüz aracılığı ile sorgulanması ve görüntülenmesini sağlayan, bir masaüstü KEOS uygulamasıdır.

Localtab Group
Localtab
activetrue
titleGenel Bakış
Section
Ncspot

GISARA, kurumlardaki farklı birimler tarafından üretilen ve yönetilen verilerin, bir ara yüz aracılığı ile sorgulanması ve görüntülenmesini sağlayan, bir masaüstü KEOS uygulamasıdır. Uygulama ile veritabanındaki bir bilgiden arama yaparken istenilen coğrafi konuma hızlıca ulaşılabilir. Aynı zamanda uygulama ile cad ve raster veriler yönetilmektedir. Ekranda gösterilen bir noktaya Halihazır veye ortofoto paftalar hızlı bir şekilde yüklenir.

Section
Column
width50%

Farklı Veriler Arasında Sorgulama ve Görüntüleme

Uygulama, farklı katmanlarda, farklı veri kümeleri içinde sorgu yapmayı desteklerken, aynı zamanda birden fazla veri katmanına ait veriyi görüntülemeye olanak sağlamaktadır.

Kullanıcılar uygulama ile mekânsal ve mekânsal olmayan verileri birlikte yönetebilmekte; veri grupları ile ilişkilendirilmiş, fotoğraf, taranmış dosya gibi ek dokümanlara erişebilmektedir. Ayrıca uygulama, mekânsal sorgu desteği ile istenilen bölgeye ilişkin sorgulama desteği sunmaktadır. GISARA ile elde edilen sorgu sonuçları XLS, DOC, KML gibi farklı formatlarda raporlanabilmektedir.

Column
width50%Localtab
titleÖzellikler
Section
Column
width50%

Veritabanı Bağımsız

Ada Parsel Ara: Ada parsel arama ile veritabanında parsel araması yapılarak sorgu sonuçları listelenebilir ve istenen parsel ekrana çizdirilebilir. Ayrıca sorgu sonuçları içerisinde filtreleme yapma imkanı bulunmaktadır.

Adres Arama: Adres arama fonksiyonu ile mahalle bazlı sokak ve bu sokaklara bağlı kapılar listelenebilir.

Dosya Katmanı: Dosya katmanı (pafta ekle-kaldır) ile sistemde yer alan CAD ve raster dosyaları istenen bölge için ekrana çağırılabilir. Burada CAD dosyaları için ayrıca projeye ekleme seçeneği bulunmaktadır.

Veritabanı Katmanı: Bu fonksiyon ile veritabanında spatial olarak yer alan veriler ekrana çizdirilebilir.

Mekan Sor: Bir bölgeye ait çeşitli mekânsal bilgileri tek bir bilgi ekranında toplayan özelliğe sahiptir.


Column
width50%


Localtab
titleYardım ve Dokümanlar
Section
Column
width50%

Dokümanlar

Children Display
alltrue
depth2
pageNETCAD GISARA

Column
width50%

Section
Column
width50%
HTML
<iframe width="100%" height="315" src="https://www.youtube.com/embed/QPTK-agH3Co?list=PLrD9FRJJK3rxRVAAaG2-M6rF1ZprZjlS3" frameborder="0" allowfullscreen></iframe>
Column
width50%

Teknik Videolar

Rapor Tasarımı, Sorgu Sonucu Özelleştirmesi, Dokümantasyon, Süreç Yönetimi, Doküman Arşivi, İşlem Günlükleri, Dil Desteği, Netigma Bilgi Kaynakları, Özel Sayfa Eklemek, Netigma Bileşeni Oluşturma, NCDN Tanıtımı, Sorgu Şablonları, Anasayfa Tasarımı konu başlıklarından oluşan çalışma örneklerini izleyebilirsiniz.

Section
Column
width50%

Netcad Bilgi Paylaşım Platformu

Web üzerinden 7/24 ücretsiz teknik destek hizmeti veren forum, 50.000'i aşkın üyesinin ihtiyaç duyduğu her an soru sorabildiği, sorularına Netcad teknik uzmanları tarafından anında cevap alabildiği, merak edilen konulara ilişkin daha önce sorulmuş sorular ve bu sorulara verilen cevapları inceleyebildiği teknik bilgi paylaşım platformudur.

Tek yapmanız gereken Netcad Forum'a giriş yapmak. Üye değilseniz şimdi üye olmanın tam zamanı!

Column
width50%

Localtab
titleReferanslar
Section
Column
width50%

Haberler

Content by Label
showLabelsfalse
max10
showSpacefalse
sortcreation
reversetrue
operatorAND
cqllabel = "haber" and label = "gisara"
labelshaber,gisara

Column
width50%

Başarı Hikayeleri

Content by Label
showLabelsfalse
max10
showSpacefalse
sortcreation
reversetrue
operatorAND
cqllabel = "başarı" and label = "gisara"
labelsbaşarı,gisara