Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Etiketleri Üret

Etiketleri Üret, Alan, Çizgi ve Nokta objelerine üretilen dinamik etiketlerin kalıcı olmasını sağlar.

SeçenekAçıklama
Yazı BoyuGrafik üzerine eklenecek bilgilerin mm cinsinden yazı boyunun girileceği alandır. Boylar Sabit(pixel) seçeneğinin pasif olması durumunda bu değerler ekranda görüntülenecektir.
Yazı Boyu (px)Ekranda görüntülenecek bilgilerin pixcel cinsinden yazı boyunun girileceği alandır. Boylar Sabit (pixel) seçeneğinin aktif olması durumunda bu değerler ekranda görüntülenecektir.
Ön izleme seçenekleriÜretilecek olan yazı değerlerinin seçilen objeye göre konumu ayarlanabilir ve işlem öncesi görüntülenebilir.
Nokta No UzunluğuEkranda görünen nokta adlarının hane sayısını belirler. Her 10 noktada bir noktanın tam adı görünecektir. Bunun amacı, ekranda kalabalık bir görüntü yaratmamak ve çalışma hızını arttırmaktır. Eğer bu değer sıfır (0) verilirse noktaların adı tam görünecektir. Örnek olarak nokta no 12345 olan bir nokta adı nokta no uzunluğunda 2 seçili ise ekranda nokta adı 45 olarak görünecektir.
Yazı boyları sabit (piksel)Tanımlanan boy değerinin her ölçekte aynı olmasını sağlar.
Alan Adlarını ''/ '' Karakterinden Önceki Kısmını GösterAda/Parsel formundaki alan adları istenirse sadece Parsel şeklinde görüntülenmesini sağlar.