Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Çoklu Doğruya Çevir

Çoklu Doğruya Çevir işlemi ile birbirine ardışıl olarak bağlanmış doğruların, çoklu doğru ve yayların Çoklu Doğru (?) obje tipine dönüştürülmesi için yapılan bir işlemdir.

Başlangıç obje seçildiğinde buna bağlı diğer objeler otomatik olarak takip edilecek ve seçilen kriterlere uygun olarak bir yerde duracaktır. İşlemin duraksadığı yerden itibaren devamındaki obje tekrar seçilmelidir.

ÖzellikAçıklama
Düz Hatları Otomatik Takip Et

Seçilen objeden bir sonraki kavşağa kadar takip edilir. Bu noktaya gelindiğinde gidiş yönü tekrar seçilmelidir.

  • Otomatik ya da manuel izlemede geriye dönmek için gerideki çizgilerden birisinin seçilmesi yeterlidir. Geriye dönmek için dialog üzerindeki okları da kullanabilirsiniz.
  • Çizgiler gidiş yönü tarafından seçilmelidir.
Tabaka Öncelikli Obje İzlemeKavşak noktalarında karar tabaka uyumuna göre verlir. Aynı tabakada bir kol var ise devam edilir. Bu seçeneğin çalışabilmesi için "Düz Hatları Otomatik Takip Et" seçili olmalıdır.
Çoklu Doğruları Düz Takip Etİşaretli ise çoklu doğrular tek parça olarak işlenirler. Aksi durumda her parça ayrı değerlendirlir.
Aktif Tabaka ve Çizgi Tipini AlOluşacak olan çoklu doğrunun o an aktif durumda olan tabaka ve çizgi tipinde olmasını sağlar. Eğer seçili değilse başlangıç objesinin tabakası ve hat tipi alınır.
Üzerinden Geçen Objeleri Silİşleme alınan objelerin silinmesini sağlar.
SüzgeçSadece buraya yazılan tabakadaki hatlar takip edilerek çoklu doğru oluşturulur. Genel Süzgeç kuralları için (?)