Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Gönder

Gönder işlemleri çalıştığınız projenizin tümünü veya bir kısmını başka bir yazılıma ya da ortama gönderir.

KML / KMZ

KML / KMZ seçeneği ile seçilen objeler Google Earth programına gönderilerek izlenebilmektedir. Gönderilecek projenin projeksiyon tanımı ve aktarılmak istenen ya da tüm alan "..." botun yardımıyla seçimi yapılabilir. Dosya Dizini tanımı ile oluşacak *.KML dosyasının kayıt dizin yolu belirlenir.

E-Posta Gönder

Bu işlem ile çalışılan *.NCZ dosyasını e-posta eki olarak gönderilebilir. İşleme girildiğinde projenin bir kopyası mail eki olarak ilgili e-postaya eklenecektir, kalan bilgilerin doldurulması gerekmektedir. Seçilen tabakaların gönderilmesi isteniyorsa; CAD Katmanları (?) inceleyiniz.

E-posta göndermek için varsayılan posta istemcisinin Microsoft Office Outlook olması gerekmektedir, aksi durumda uyarı alınacaktır.

Netcad Teknik Desteğe E-Posta Gönder

Çalışılan projenin Netcad Teknik Destek Birimi' ne  e-posta eki olarak gönderilmesini sağlar. Proje aşamalarında Netcad ile ilgili desteğe ihtiyaç duyulduğu durumlarda (hatalar, uyarılar vb.) işlem kullanılabilir. Mail içeriğinde destek konusu ve iletişim bilgileri bulunmalıdır.

İşleme girildiğinde projenin bir kopyası *.NCZ formatında saklanarak e-posta eki olarak ilgili maile eklenecektir. Mailde aynı zamanda bilgisayarınız hakkında disk, bellek, kullanılan Netcad versiyonu, lisans kilit numarası gibi bilgileri içeren bir dosya bulunmaktadır. Hata iletmeniz durumunda bu bilgileri teknik personelimizin hatayı çözmesini kolaylaştıracaktır.

 Video

Ekran Görüntüsü Gönder

Çalışılan projenin o anki ekran görüntüsü e-posta ekran görüntüsü olarak gönderilmesini sağlar. Veriyi paylaşmak istemediğiniz, sadece belli görünümü paylaşmak istediğinizde faydalıdır. İşleme girildiğinde projenin ekran görüntüsü mail eki olarak ilgili mail'e eklenecektir.

 Video

GPS

GPS seçeneği ile aktif *.NCZ dosyası içerisindeki nokta verileri GPX ya da NMEA dosyası olarak kaydedilebilir.

GPS Kaydet penceresinden kaydedilecek GPS dosya dizini belirlenir ve aktarılacak noktaların seçimi yapılır. Projenin tamamı 'Tüm Objeler' seçeneği ile ya da bir kısmı 'Seçilen Objeler' seçeneği ile GPS ortamına gönderilebilir. Seçim işlemi Obje Seçim Aracı (?) ile yapılır.

 Video

3D+

Netcad ekrandaki objelerinizi 3D+ penceresine aktarmanızı sağlar. 3D + penceresine aktarımı yapılacak objelerinizin seçimi için Tabaka Eşitleme Ayarları penceresi de açılmış olacaktır.

3D Tabaka Eşitleme Ayarları penceresinde 3D ekranına aktarılacak tabakalar süzgeç verilerek seçilir yada Ekrandan Seç ikonu ile aktarılmak istenen objeler Netcad ekranından seçilerek aktarılabilir.

 Video