Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Ole Dokümanı

Word, Excel, Power Point gibi dokümanları Ole Dokümanı Referansı ile ekleyebilirsiniz.

Eklenen dokümanlar üzerinde değişiklik yapıldığında projeniz de bu değişikliklerin uygulanabilmesi için Özellikler/Genel sekmasi altındaki 'OLE Nesnesi Güncelle' özelliği kullanılmalıdır. Proje dosyası farklı bir dizine taşıyacağınız zaman bu dokümanlarıda taşımalısınız.

Ole Dokümanları eklenen dokümanın yalnızca ilk sayfasını gösterir. Eğer bu sizin için bu yeterli değil ise Zengin Metin (?) özelliğini kullanabilirsiniz

Genel sekmesi detayları için (?) 

 

 

ÖzellikAçıklama
Dosya AdıSeçilen OLE objenin bilgisayardaki dizinini görebilirsiniz ve istediğiniz takdirde objeyi değiştirerek farklı bir OLE objesi ekleyebilirsiniz.
Gösterim AdıSeçilen OLE objesinin 'Katman Yöneticisi'ndeki görüntülenme adını değiştirebilirsiniz.
Sınırları Gösterseçeneği aktif ya da pasif hale getirilerek, projeye eklenen OLE objesinin sınırlarının gösterilip gösterilmeyeceğini belirleyebilirsiniz
DüzenleBu komutla OLE objeyi açarak üstünde değişiklik yapabilirsiniz. Yapacağınız bu değişiklikler dinamik bir yapıdadır ve kaydedip Netcad ekranına döndüğünüz an objeyi yeniden eklemeye gerek kalmadan bu değişikliklerin objeye yansıdığını göreceksiniz.
Sınırlarını SeçProjeye eklediğiniz bir OLE objenin, proje üzerindeki yerini değiştirmek için yeni bir sınır tanımlamanız gerekir. Bu komutla yeni sınırları tanımlayabilirsiniz.