Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Erzurum Büyükşehir Belediyesi’nden MEBİS Adımı

07 Aralık 2017

Çalışmalarını her geçen gün dijital dünyaya taşıyarak profesyonel belediyecilik anlayışını güçlendiren Erzurum Büyükşehir Belediyesi, Mezarlık Bilgi Sistemi Projesi (MEBİS) ile sınırları içerisinde bulunan mezarlıklara ilişkin tüm bilgileri tek bir sistem altına topladı.

Başlangıç toplantısı 23 Kasım 2017 tarihinde Netcad Yazılım A.Ş. yöneticilerinin yanı sıra Erzurum Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreter Yardımcısı Sn. Selami KESKİN yönetiminde ilgili Daire Başkanı ve birim müdürlerinin katılımı ile gerçekleştirilen proje kapsamında Coğrafi Bilgi Sistemi çalışmalarıyla Mezarlık Bilgi Siteminin altyapısı oluşturulacak.

Uygulamalar, çalışma sonrası en kısa zamanda hem kurum içi ilgili müdürlüklere hem de vatandaşların kullanımına açılacak.

İnternet sitesi üzerinden hizmet verilmesi amaçlanan projeyle vatandaşlar, Belediye sayfası üzerinden, vefat etmiş olan yakınlarının Asri ve Abdurrahman Gazi Mezarlıklarındaki yerlerini, ada/parsel numaralarını öğrenebilecek, mezarların fotoğrafını görebilecek.

Mobil ve kiosk cihazlardan da kullanıma açılacak sistemle, kurum vefat anından defin işlemine kadar geçen tüm süreci Netcad uygulamaları üzerinden gerçekleyebilecek.