Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Beykoz Belediyesi Parkları Evlerinize Konuk Oluyor

07 Aralık 2017

Beykoz Belediyesi, Netcad Yazılım ile yaptığı protokolle, sınırları içerisinde yer alan tüm park ve bahçeleri Kent Otomasyon Sistemine aktararak vatandaşlarının hizmetine sunuyor. Titizlikle geliştirilen sistem sayesinde vatandaşlar, oturdukları yerden Belediye sınırları içerisindeki tüm park ve bahçelerin bilgilerine ulaşabiliyor.

Kısa bir süre önce yapılan anlaşma sonrası Belediyenin veri tabanı altyapısındaki tüm gerekli düzenlemeleri gerçekleştiren Netcad, Park ve Bahçeler modül kurulumlarını tamamlayarak teknik personelin eğitim çalışmalarına başladı. Program kapsamında Netcad Ana Modül, Veri Güncelleme Aracı (VGA) ve Belnet gibi eğitimleri veren Netcad yetkilileri, Belediye kullanıcılarını sisteme hazır hale getirdi.

Bu ay itibariyle sisteme veri girişine başlayan Park ve Bahçeler Müdürlüğü teknik personeli çok kısa bir zaman zarfında Belediye sınırlarında yer alan tüm parkları, dış sınırlarını, iç alanlarını ve park elemanlarını KEOS altyapısına aktarmış olacaktır. Böylelikle Beykoz Belediyesi Park Bahçeler Müdürlüğü parklarla ilgili oldukça kapsamlı bir envantere sahip olacaktır.

Birçok farklı raporlamanın da yapılabileceği sistem, kullanıcılarının işini çok kolaylaştıracaktır. Örneğin, parklarda kullanılan zemin türleri, aydınlatma elemanları, asfalt kaplı yüzeyler, kauçuk kaplı çocuk oyun alanları gibi unsurlara ait metraj, adet, alan bilgileri Belnet Park Bahçeler Modülü üzerinden sorgulanıp raporlanabilecektir. Böylelikle satın alması yapılacak ürün miktarları da zahmetsizce ve yüksek doğrulukla belirlenebilecektir.

Öte yandan vatandaşlar, ilçe genelindeki tüm parkları Beykoz Belediyesi Kent Rehberi haritası üzerinde görebilecek, parklara ait güncel fotoğraflara erişebilecektir.