Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Atakum Belediyesi’nden Büyük Adım

09 Ocak 2017

Atakum Belediyesi, ilçe sorumluluk alanı içerisinde bulunan vatandaşlarına ve paydaş kurumlara daha hızlı, kaliteli, güvenilir ve kesintisiz hizmet sunabilmek için 1 Ocak 2016 tarihi itibari ile Kent Bilgi Sistemi’ni (KEOS) hayata geçirdi.

Atakum Belediye Başkanı İshak TAŞÇI, Plan ve Proje Müdürü Osman İNAN ve Şehir Bölge Plancısı Yücel BALLI’nın katkılarıyla gerçekleşen KEOS/BELNET yazılım eğitimi ile paydaş kurumlardaki ilgili teknik personelin KEOS projesi ile tanışmış oldu.

Samsun Büyükşehir Belediyesi, Yeşilırmak Dağıtım A.Ş. (YEPAŞ) ve SAMGAZ’dan 25 kişinin katılımı ile interaktif bir ortamda gerçekleşen eğitim boyunca temel istek, ihtiyaçlar ve veri paylaşımı üzerine neler yapılabileceği konularında fikir alışverişinde bulunuldu. Eğitimde veri paylaşımı konusunda paydaş kurumların da belediyenin başlatmış olduğu bu sürece destek vermesi gerektiği vurgulandı.

Kurumlardaki ilgili teknik personele kullanacakları SDK web haritası, Adres Bilgi Sistemi, E-Arşiv, E-BYS ve E-Devlet Entegrasyonu alanlarında uygulamalı eğitimler verildi. Atakum Belediyesi Kent Otomasyon Sistemi’nin yaşayan ve paylaşıma uygun altyapısı, sistemin diğer kurumlarca da kullanılabileceğini göstermiş oldu.