Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

2017 Yılı’nda 6.000+ Mühendis ve Mühendis Adayı Bilişim Eğitimleri ile Netcad Kampüs Sertifikası Aldı

08 Şubat 2018

Ülkemizin geleceğindeki en önemli kaynak olan bilişim teknolojileri konusunda yetişmiş insan gücünü yaratmayı en önemli misyonu edinen Netcad, her yıl olduğu gibi 2017 Yılı’nda da Türkiye’nin her köşesine ulaşarak mühendislik çözümleri konularında gerçekleştirdiği bilişim eğitimleri ile üniversiteler, meslek odaları, kamu kurumları, yerel yönetimler ve özel sektörden 6.245 kişiye netcadkampüs Sertifika Eğitimleri verdi.

Kurulduğu günden bu yana eğitime verdiği önem ile sektörünün öncüsü haline gelen Netcad, bu alandaki çalışmalarını hızla sürdürmeye devam ediyor. Yerinde ve online canlı eğitimlerle 2017 Yılı’nda üniversiteler, meslek odaları, kamu kurumları, yerel yönetimler ve özel sektörden katılımcılara verilen bilgisayar başında 369 eğitimle 6.245 kişiye ulaştı.

Bunun bir rekor olduğunu ifade eden Netcad Teknik ve Eğitim Müdürü Tunç Emre TOPTAŞ, “Netcad için ‘eğitim’ konusu her zaman öncelikli olmuş, misyonumuzun en önemli parçasını oluşturmuştur” dedi.

“Netcad olarak kuruluşumuzdan bugüne uluslararası standartlarda mühendislik çözümleri ve coğrafi bilgi sistemleri teknolojileri üretiyoruz. Her yıl ortalama 5000 yeni kişiye ‘netcadkampüs Sertifika Eğitim Programları’ kapsamında bilişim teknolojilerinin mühendislik uygulamalarına yönelik eğitimler veriyor ve ülkemiz için en değerli kaynak olan yetişmiş nitelikli insan gücü yaratmaya katkıda bulunuyoruz.

Ayrıca Türkiye’de 92 üniversitenin 694 bölümüyle de yıllardır çok önemli iş birlikleri gerçekleştiriyoruz. Tüm yazılımlarımızı üniversitelerimize ve akademisyenlerimize ücretsiz olarak sağlıyor, her yıl üniversitelerde gerçekleştirdiğimiz eğitimlerle genç mühendis adaylarının meslek hayatlarına donanımlı olarak hazırlanmalarına olanak sağlıyor ve ülkemizin en önemli gereksinimlerinin başında gelen kalifiye mühendis eksikliği konusunda önemli bir rol üstleniyoruz. Ülke genelinde üniversitelerimize verdiğimiz bu hizmet bizleri oldukça mutlu ediyor ve daha fazlası için de her daim teşvik ediyor.

Yine sektörümüzde bir ilke imza atarak hayata geçirdiğimiz canlı eğitimler sayesinde kullanıcılarımıza diledikleri yerden cep telefonları, tabletleri ve bilgisayarları ile katılabildikleri canlı eğitimler de gerçekleştiriyoruz.

Yıllara sari eğitim istatistiklerimizdeki artan istikrar, eğitim çalışmalarımızın kalitesinin ispatı niteliğinde” ifadelerini kullandı.