Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

15. Harita Teknik ve Bilimsel Kurultayı'na Etkin Netcad Katılımı

31 Mart 2015

Ülkemizin en yaygın kullanılan, harita ve kadastro uygulamasını geliştiren Netcad, 15. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı’nın en etkin katılımcısı oldu. HKMO (Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası) tarafından 25-28 Mart 2015 tarihleri arasında ATO Kongre ve Sergi Sarayı Congresium’da gerçekleştirilen etkinlikte Netcad,  Ölçme Teknolojileri ve Yazılım Fuarı alanındaki standıyla ve sunduğu çok sayıda bildirisiyle yer aldı.

Standının ana teması olarak yeni ürününü öne çıkartan Netcad, hem lansmanını yaptığı Netcad 7 GIS’i hem de yeni geliştirdiği diğer uygulamaları katılımcılara tanıttı.

Sektör katılımcılarının ve üniversitelerin yoğun ilgisini çeken alanda Netcad 7 GIS, Netsurf 7, Netmap ve Excanet uygulama özelliklerini ziyaretçilere aktaran Netcad ayrıca sundu 9 bildiriyle teknolojik yeniliklerini ve geliştirdiği projelerini tanıttı.

Oluşturulan ekranlarda 4 gün boyunca dileyen öğrenci ve katılımcılara uygulamalar yaptıran Netcad teknik uzmanları yeni uygulamalar konusunda da bilgiler verdi.

Kurultay Yürütme Kurulu Başkanı Prof. Dr. İ. Öztuğ Bildirici, Kurultay Başkanı Prof. Dr. Haluk Özener, HKMO Genel Başkanı Ertuğrul Candaş, TMMOB Yürütme Kurulu Üyesi Ali Fahri Özten, Tapu ve Kadastro Genel Müdürü Davut Güney, FIG 2. Başkanı Prof. Dr. Rudolf Staiger’in tarafından da ziyaret edilen Netcad alanına 4 gün boyunca yoğun ilgi gösterildi.