Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumunun Taşınmazları Netcad ile Yönetiliyor

01 Nisan 2018

Makine ve Kimya Endüstrisi Kurumu (MKEK), taşınmazlarının yönetimi için Netcad Yazılım A.Ş. ile bir araya geldi. 14 Haziran 2017 tarihinde imzalanan sözleşme sonrasında MKEK için özel olarak geliştirilen Taşınmaz Bilgi Sistemi devreye alındı.

MKEK sorumluluğunda bulunan taşınmazların tek bir merkezden yönetildiği, taşınmazlara ilişkin tapu bilgilerine ulaşıldığı, yıl bazlı emlak değeri ile yaklaşık vergi değerlerinin sorgulanabildiği, kiralama-satış-tahsis süreçlerinin takip edilebildiği Taşınmaz Bilgi Sisteminin (TBS) kurumun işlerini kolaylaştırması hedefleniyor.

Bu kapsamda MKEK Taşınmaz Bilgi Sistemi’nde kurum çalışanları tarafından kolayca kullanılabilmesi, sürdürülebilir olması ve güncel tutulabilmesi amaçlandı.

Bu doğrultuda;

  • Proje kapsamında, kurumun ihtiyaçlarını tam olarak yansıtan kaliteli bir analiz çalışması yapıldı.
  • Analiz çalışmalarında tespit edilen kullanıcı gereksinimleri doğrultusunda tasarım çalışmaları yapıldı.
  • Taşınmaz Bilgi Sistemi modülleri, kullanıcıların hem veri üretebilecekleri, hem de kapsamlı sorgu ve raporlama işlemlerini hızlı bir şekilde yapabilecekleri şekilde geliştirildi.

Halihazırda, kuruma ait taşınmaz bilgilerinin büyük bir kısmı Taşınmaz Bilgi Sistemi bünyesine eklendi. Taşınmazlara ilişkin grafik ve sözel bilgilerin haricinde arşiv dosyaları da taşınmazlar ile ilişkili olarak sistemde tutulabiliyor.

Tüm Proje süresince, TBS’nin etkin bir şekilde hayata geçirilmesi için aktif görev alan MKEK çalışanlarına teşekkürü borç biliriz.