Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

‘Netcad Yer Bilimleri Proje Uygulamaları Çalıştayı’ ODTÜ’de

05 Mart 2017

Türkiye’nin ilk yerli madencilik yazılımını geliştiren Netcad, Ortadoğu Teknik Üniversitesi Jeoloji Mühendisliği Bölümü ile birlikte ‘Yer Bilimleri Proje Uygulamaları’na ilişkin çalıştay düzenledi.

03 Mart 2017 Cuma günü Ortadoğu Teknik Üniversitesi (ODTÜ) Jeoloji Mühendisliği Bölümü’nde gerçekleştirilen etkinlik, ODTÜ Jeoloji Mühendisliği Bölüm Başkanı Prof. Dr. Erdin BOZKURT ile Netcad Kurumsal Temsilcisi Dr. Emin BANK’ın konuşmalarıyla başladı. ODTÜ’de olmanın kendileri için ayrı bir gurur ve sevinç kaynağı olduğunu belirten BANK, bugün 87 üniversitenin 476 bölümünde ders olarak okutulan Netcad için üniversitelerin ayrı bir önem ve değere sahip olduğunu ifade etti.

Açılışın ardından sözü alan Netcad Teknik ve Eğitim Müdürü Tunç Emre TOPTAŞ ‘Jeoloji ve Maden Mühendisliği Proje Uygulamaları’nı anlattı. Çalıştay sunumunda; jeolojik açıdan çeşitlilik gösteren sahaların iki ve üç boyutlu projelendirilmesinden, mevzuatlarla uyumlu jeolojik haritaların oluşturulmasına, jeolojik katı modellemelerden, maden sahaları için açık işletme ve yer altı işletme tasarımlarına kadar birçok bilimsel konuya değinen TOPTAŞ, sunumunu proje uygulama örnekleri ile detaylandırdı. İnteraktif bir ortamda gerçekleştirilen etkinlik soru ve cevaplarla son buldu.