Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad, Bilişim Dünyasına CBS İmzasını Atıyor

17 Ocak 2018

Türkiye’nin her bölgesinde her ölçekte şirket için bilişim farkındalığı geliştirme hedefiyle düzenlenen BTvizyon toplantıları 2017 yılında da ülkenin dört bir yanını gezdi. Tıpkı 2016 yılında olduğu gibi 2017 yılında da bu değerli toplantıların sponsorlarından biri olan Netcad, yıl boyunca Antalya, Denizli, Erzurum ve Girne’ye giderek Coğrafi Bilgi Sistemlerinin (CBS) önemini ve Netcad’in bu alandaki çözümlerini bilişim dünyasına anlattı. Netcad’i etkinliklerde Kurumsal Temsilci Dr. Emin Bank temsil etti.

Dr. Bank, 'Coğrafi Bilgi Sistemlerinin Önemi ve Netcad Çözümleri' başlığıyla yaptığı konuşmalarda artan nüfus, buna karşılık azalan kaynaklar, iklim değişikliği ve çarpık kentleşme gibi küresel sorunlara dikkat çekerek, "Bunların çözümü Mekânsal Mühendislik ve CBS teknolojisi kullanarak doğru planlama, etkin ve dinamik izleme, doğru analiz ve karar destektir" bilgisini verdi. Dr. Bank, bu noktada kırsal alandan kentsel alana geçişte ve yeni yaşam yerleri oluşturulmasında planlama, harita, kadastro, kamulaştırma, alt yapı, üst yapı vb. mekânsal mühendislik uygulamalarındaki Netcad çözümlerine yer verdi.

BTVizyon etkinliğinin bilişim dünyasında Mekânsal Mühendislik ve CBS farkındalığının yaratılması ve bu alanda yerli ve yaygın bir yazılım firmasının çözümlerinin tanıtılması için önemli bir fırsat olduğunu belirten Dr. Bank, 2017 yılının oldukça verimli geçtiğini ve 2018 yılında da bu kapsamda İstanbul, Gaziantep, Kayseri, Mersin, Elazığ, Samsun, Eskişehir ve Girne’de bilişim dünyası ile buluşacaklarını söyledi.