Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Gelibolu, Parmaklarınızın Ucunda

23 Kasım 2016

Gelibolu Belediyesi’nin İmar Durumu, Kent Rehberi ve Mezarlık Bilgi Sistemi’nin de içinde yer aldığı e-belediyecilikte geldiği nokta ve yenilikler Atatürk Kültür Merkezi’nde düzenlenen toplantıda paylaşıldı.

Gelibolu Belediyesi’nin yaklaşık bir yıl önce İmar ve Şehircilik Müdürlüğü öncülüğünde resmi web sayfası www.gelibolu.bel.tr üzerinden uygulamaya koyduğu e-belediyecilik hizmetleri ve sistem üzerinde yapılan yenilikler düzenlenen tanıtım toplantısında kamuoyu ile paylaşıldı.

Atatürk Kültür Merkezinde düzenlenen toplantının açılış konuşmasını yapan Belediye Başkanı Mustafa Özacar, Kent Rehberi ve E-İmar Projesinin farklı unsurların biraraya geldiği ve insan yaşamını kolaylaştıracak önemli bir çalışma olduğunu dile getirdi. Başkan Özacar, iletişim anlamında önemli bir digital veri ortamının oluşturulduğunu belirterek, “Gelibolu Belediyesi olarak topluma bilgi ulaştırmayı hızlandırarak devam ettirme hedefimiz hizmet önceliklerimiz arasında yer almaktadır” dedi.

Toplantıda daha sonra ise, projenin Geliştirme Grup Yöneticisi Onur Palabıyık tarafından katılımcılara sinevizyon sunumu ile e-belediyecilik hizmetleri uygulamalı olarak anlatıldı.

Palabıyık, sunumunda belediyedeki kâğıt ortamındaki verilerek ulaşabilmek adına bir bilgi sistemi oluşturulduğunu, teknik birimlerin ürettiği verilerin şeffaf bir şekilde halkın kullanımına açıldığını vurguladı. Palabıyık, kendisine yöneltilen sorulara cevap vererek sürdüğü sunumda, sistemin aylık kullanıcı ortalamasının 2 bin 500 kişi olduğunu, son bir yılda sistemin 30 bin kişi tarafından kullanıldığını sözlerine ekledi.