Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Kütahya Belediyesi, Netcad ile Hizmetlerine Bir Yenisini Daha Ekledi

21 Mart 2017

Geliştirdiği uygulamalarla profesyonel belediyecilik anlayışına bambaşka bir bakış açısı getiren Netcad, son olarak Kütahya Belediyesi ile gerçekleştirdiği Mezarlık Bilgi Sistemi (MEBIS) projesiyle hizmetlerine bir yenilik daha kattı.

Bir süredir çalışmaları yoğun şekilde devam eden proje kapsamında belediye ekipleri tarafından sahadan toplanılan veriler, coğrafi bilgi sistemi altlığına uygun olarak düzenlenerek sisteme entegre edildi ve masaüstü/web uygulamalarında kullanılabilir hale getirildi.

Netcad Yazılım A.Ş. tarafından hazırlanan harita sayesinde mezarlık sınırı, mezar parselleri ve mevta bilgileri rahatlıkla görüntülenebilecek. Ayrıca harita üzerinde boş ve dolu mezarlar da farklı renklerde gösterilerek vatandaşın haritayı kolay okumasına yardımcı olunacak.

Vatandaşa bir hayli kolaylık sağlaması beklenen sistemde her dolu mezar parselinde mevta bilgisi ve mezar parseline ait fotoğraflara da harita üzerinden erişilebilecek. Harita destekli arama motoru ile ister mezar parselinden ister mevta bilgisinden konuma ulaşılabilecek.

MEBIS haritasına www.kutahya.bel.tr:84/mebis linkinden veya Kütahya Belediyesi resmî sitesinden ilgili uygulamaya ulaşılabiliyor.