Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

NETCAD 3D

"Farklı ölçeklerdeki mühendislik ve planlama projelerini (kent ve arazi modelleri,imar ve yerleşim planları, peyzaj, mimari, yol projeleri vb.) üç boyutlu görüntüleme, sayısallaştırma, modelleme, düzenlenme, simülasyon, doku ve uydu görüntüsü kaplama, video ve resim çekebilme gibi pratik araçlar sunan ve tüm Netcad ürünleri ile etkileşimli çalışabilen Netcad modülüdür."

Projelerin 3D+' a aktarımı ve dinamik 2D-3D etkileşimi 

Netcad 'in tüm modülleri ile hazırlanmış projeler ve her ölçekteki veriler kolaylıkla üç boyuta aktarılabilmektedir. Tüm proje tabakaları veya seçili tabakalar tüm özelliklerini koruyarak tek bir işlem ile aktarılabilme özelliği bulunmadır.

Aynı zamanda kaynak projede yapılan değişiklikler tekrar bir ara dosya oluşturmaya gerek kalmadan otomatik olarak 3D+' a aktarılabilmektedir.

3D ortamda gelişmiş proje/veri yönetimi

GIS ve CAD yapısındaki tüm veri ve projeler kolaylıkla 3D+ ekranına aktarılarak üç boyutlu ortamda yakalama modları ile obje,uzunluk, alan, açı sorgulamaları her detayda gerçekleştirilebilir,hazır sembol ve tarama kütüphanesi ile projelerinizi zenginleştirebilirsiniz. Tarama kütüphanesi sayesinde istenilen tabakaya doku kaplanabilmesi, birden fazla doku ile bir tabakanın kaplanabilmesi mümkündür.

Raster desteği sayesinde projeye ait raster verileri(uydu görüntüleri, hava fotoğrafları, farklı ölçeklerdeki altlık raster haritalar) 3D arazi modeli üzerine istenildiğinde otomatik olarak kaplanması sağlanabilmektedir.

Aynı zamanda aktarılan verilere 3D ortamında tabaka özellikleri ve obje yüzeylerine saydamalık tanımlanabilir yapıdadır bu sayede proje detayları üç boyutlu ortamda da yönetilebilirler.

3D ortamda ölçülendirme olanağı

Oluşturulan modele ait ölçekli karelaj ve koordinatların oluşturulabilmesi ile 3D ortamda ölçülendirme imkanı sağlanmıştır.

3D ortamda görüntüleme ve simulasyon

3D ortamda Navigasyon ve görüntü yetenekleri ile modelin istenilen açı ve yönde,perspektif ve ortogonal yapıda görüntülenmesi,birkaç pencerede farklı açılarda izleyebilme ve her bir pencerede farklı gösterim özellikleri kullanabilme imkanı (normal, stereo, clip edilmiş, renk ayarları farklı) sunulmaktadır.

Gölgelendirme, sis, kamera, gökyüzü ve ışık efektleri ile modelinizi düzenleyebilir. Oluşturulan verileri farklı resim formatların da görüntüleyebilirsiniz.

Stereo görüntüleme imkanı ve stereo projeksiyon desteği ile gerçek 3D sunumların yapılabilmesi de mümkün olup araç,uçak ve eklediğiniz diğer model araçları ile projelerinizin simulasyonunu gerçekleştirebilir ve video olarak kaydedilmesini sağlayabilirsiniz.


Örnek Uygulamalar

  • Page:
    Üç Boyutlu Modelleme Uygulamaları nw (PORTAL) — Üç Boyutlu(3D) Modelleme ve Google Earth Projelendirme kent ve arazi modellerini, imar ve yerleşim planlarını, peyzaj, mimari ve yol projelerinin üç boyutlu olarak görebilme, yapılan üç boyutlu objeler üzerinde uydu verileri, haritalar ve dokular yardımı ile yüzey kaplama, video-resim çekebilme, sunumları gerçekleştirme, her türlü üç boyutlu çalışmanın yapılma süreçlerini içerir.

Teknik Videolar

 3D+ Genel Özellikler
 Arazi Modelinin Oluşturulması
 3D Objelerin Oluşturulması
 Sembollerin Oluşturulması
 
 Aktarım İşlemleri
 Araç Çubuğu İşlemleri
 Karelaj
 Gezinme ve Video İşlemleri
 Genel Ayarlar
 Dosya ve Pencere İşlemleri
 
 Netcad 3D Genel Özellikler

Haberler

Başarı Hikayeleri