Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Yapı Ruhsatı Girişi

Ruhsat Bilgi Kartında Ulusal Adres Veri tabanı ile entegre olarak çalışmaktadır. Ulusal Adres Veri tabanında herhangi bir değişiklik olduğu zaman güncelleme Keos.YapıFormlarına güncel hali yansıtılmaktadır.

Yapı Formlarında Adres/Nvi aktar, Güncelle ,Farklı Kaydet ve Nvi ye Onaylama işlemi gerçekleşebilmektedir. Bu işlemler Yetkilendirme ile sadece ilgili personel tarafında görüntülenebilmektedir.

Adres/Nvi aktar butonuna basıldıktan sonra aktarımı başlat penceresi ekrana gelmektedir. Bu işlem ile Ruhsat Bilgisi NVİ ye aktarılarak NVİ den Bülten No alınması sağlanmaktadır.

Adres/Nvi den Bülten No alındıktan sonra Bülten No alınan Ruhsat Formu NVİ güncellenebilir yada onaylama işlemi gerçekleşebilmektedir.

Adres Nvi ye Aktarım Sonunda alınan Bülten No , Kayıt tarihi ,Yapı Müteahhidi Yetki Belge No bilgileri aktarım sonrasından ekrana işlemin başarı ile gerçekleştiğini

ekranda göstererek veri tabanına kaydetmektedir.

Ruhsat Sayfasında Daha Fazla Özellik butonu ile aynı Ruhsat bilgilerine ait daha önce bir ruhsat sistemde mevcut ise onun Referans Ruhsat Id si yazılarak Formu Yükle işlemi ile yeni yazılacak

Ruhsata bu bilgiler yüklenebilir ve yüklenen bu bilgiler değişmesi gereken alanlar var ise üzerinde editleme yapılarak kayıt işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Bu sayede Ruhsat yazımı daha hızlı bir şekilde gerçekleştirebilmektedir.

 

  • No labels