Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Sorgu Sonuç Listesinde Yer Alacak Alanların Tanımlanması

Sorgu sonrasında gelecek grid içerisinde hangi alanların gelmesi gerektiğini bu dokümanı takip ederek tanımlayabilirsiniz.

Sorgu sayfasında sağ altta bulunan Sorgula düğmesine tıklandığında il sorgu listesinde tüm kolonların olduğu görülecektir. İl sorgu listesinde var olacak kolonlar İl Adı, Alan ve Nüfus kolonları olacak şekilde düzenleme yapalım.  

Sorgu kolonlarını düzenlemek için Yönetim -> Framework İşlemleri -> Obje Listesine girilir.  Tablo adı seçilip Sorgular düğmesine tıklanır.

Sol tarafta sorgular listesinden sorgu seçilir. Ardından sorguya ait Sorgu Sonucu Koleksiyonu  düğmesine tıklanır.

Açılan ekranda Seçili Özellikler alanı sorgu sonucu sekmesindeki gözükecek kolonları göstermektedir. Görüldüğü gibi tüm kolonlar bulunmaktadır. İl Adı, Alan ve Nüfus dışında tüm kolonlar seçilip  tuşuna tıklanır.

Seçili Özelliklerin sıra düzenlemesi için ekranın sağ üst tarafında yukarı ve aşağı okları bulunmaktadır. Bu oklar ile seçili özellikler altındaki kolon adlarını seçip istenildiği şekilde sıralamayı gerçekleştirip Tamam düğmesine basıldığında işlem gerçekleşmiş olur.

 

İşlemi gözlemlemek için Standart İl Sorgu Sayfası tıklanır. Ardından açılan ekranda sağ altta Sorgula düğmesine tıklanır. Sorgu Sonucu sekmesindeki listede İl Adı, Alan ve Nüfus kolonları olduğu görülmektedir.