Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Torbalı Belediyesi KEOS Projesi Hayata Geçiyor

05 Haziran 2016

İzmir’de vizyon sahibi belediyecilik anlayışı ile tanınan Torbalı Belediyesi, 30 Mayıs 2016 tarihinde Netcad Yazılım ile bir araya gelerek Kent Otomasyon Sistemi (KEOS) projesinin ilk adımını attı.

Torbalı Belediyesi’nin ilçe sakinlerine verdiği hizmetler sırasında kullandığı pek çok veri bu proje ile birlikte kıymetlendirilerek akıllı veriler haline getirilecek. Bu kapsamda hâlihazır haritalar, plan paftaları, orto fotolar, kadastro verileri ve İzmir Büyükşehir Belediyesi’nden alınan güncel numarataj verileri, Coğrafi Bilgi Sistemi (CBS) alt yapısında toplanarak personelin ve nihayetinde de Torbalı halkının hizmetine sunulacak.

Verilerin teslim alınmasının ardından çalışmalarına hızlıca başlayan Netcad Yazılım Projeler Müdürlüğü, Eylül ayı içerisinde tüm veri akıllandırma çalışmalarını tamamlayarak, projeyi Torbalı Belediyesi’ne teslim etmeyi planlıyor.

Kent Bilgi Sistemleri ile belediye hizmetlerinin daha hızlı ve ekonomik hale getirilmesi, gelirlerinin artırılması, vatandaş ile elektronik ortamda iletişim kurabilme imkânı ve mevcut sorunların hızlı, doğru ve düşük maliyetlerle çözümü amaçlanıyor.