Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad, FIG Çalışma Haftasında Konumsal Veri Uygulamalarında Entegrasyonunun Önemini Anlattı

21 Mayıs 2015

Dünyadaki haritacıları bir araya getiren FIG Çalışma Haftası 17-21 Mayıs 2015 tarihlerinde Bulgaristan’da gerçekleştirildi. Türkiye’nin önde gelen yazılım firmalarından Netcad, “ Konumsal Veri Uygulamalarında Entegrasyonun Önemi’ne ilişkin yaptığı sunumuyla etkinliğin ilgi odağı oldu.

Dünyanın dört bir yanından 800’ün üzerinde katılımcıyla gerçekleştirilen FIG bu yıl ilk kez Çalışma Haftası olarak düzenlendi. Netcad’i etkinlikte firma Kurumsal Temsilcisi Dr. Emin BANK temsil etti. Bank,  17 Mayıs’ta yaptığı “Konumsal Veri Uygulamalarında Entegrasyonun Önemi”ne ilişkin sunumla Türkiye’de yayınlanan INSPIRE benzeri  yönetmeliğin kurumlara verdiği görevler, bu görevler kapsamında kurumların yapması gereken işler ve Netcad’in kurumların işlerini hızlı ve kolay yapmalarını sağlayan çözümlerini tanıttı.

Sunumda en çok ilgiyi INSPIRE  veri temalarının Netcad yazılımı ile hazır şablon olarak gelmesi, CAD ve GIS verilerinin hızlı ve kolay şekilde aktarılabilmesi ile MIS ve e-devlet servisleri ile kolay entegrasyon çekerken, konuşmanın ardından gelen sorular ve detaylı cevapları ile de Netcad yazılımları beğeni toplamayı başardı.