Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Yapı Kullanım İzin Belgesi Girişi

Yapı Kullanım İzin Belgesi Bilgi Kartında Ulusal Adres Veri tabanı ile entegre olarak çalışmaktadır. Ulusal Adres Veri tabanında herhangi bir değişiklik olduğu zaman güncelleme Keos.YapıFormlarına güncel hali yansıtılmaktadır.

Yapı Formlarında Adres/Nvi aktar, Güncelle ,Farklı Kaydet ve Nvi ye Onaylama işlemi gerçekleşebilmektedir. Bu işlemler Yetkilendirme ile sadece ilgili personel tarafında görüntülenebilmektedir.

Adres/Nvi aktar butonuna basıldıktan sonra aktarımı başlat penceresi ekrana gelmektedir. Bu işlem ile Yapı Kullanım İzin Bilgisi NVİ ye aktarılarak NVİ den Bülten No alınması sağlanmaktadır.

Adres/Nvi den Bülten No alındıktan sonra Bülten No alınan Yapı Kullanım İzin Belgesi Formu NVİ güncellenebilir yada onaylama işlemi gerçeklenebilmektedir.

Yapı Kullanım İzin Belgesi Sayfasında Daha Fazla Özellik butonu ile aynı Yapı Kullanım İzin Belgesi bilgilerine ait daha önce Yapı Kullanım İzin Belgesi sistemde mevcut ise onun Referans Ruhsat Id si yazılarak Formu Yükle işlemi ile yeni yazılacak

Yapı Kullanım İzin Belgesine ait bilgiler yüklenebilir ve yüklenen bu bilgiler değişmesi gereken alanlar var ise üzerinde editleme yapılarak kayıt işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Bu sayede Yapı Kullanım İzin Belgesi yazımı daha hızlı bir şekilde gerçeklenebilmektedir.

  • No labels