Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Şehir ve Bölge Plancılar Netcad Etkinliğinde Bir Araya Geldi

20 Mart 2015

2014 yılında yaşam kalitesi yüksek, sağlıklı ve güvenli çevreler oluşturmak amacıyla hazırlanan Mekânsal Planlar Yapım Yönetmeliği ile birlikte sektör uygulamaları da değişikliğe uğradı. Yeni düzeni yenilenen yazılımıyla karşılayan Netcad, hem uygulamalarını anlatmak hem de Planet ürününün son versiyonunu tanıtmak üzere 19 Mart’ta Ankara’da plancılarla bir araya geldi.

Mekânsal planların kalitesini artırmak amacıyla yürürlüğe alınan yeni yönetmelik, kurumların hızla yeni düzene geçiş yapma zorunluklarını da beraberinde getirdi. 1989’dan beri geliştirdiği yazılım ve uygulamalarla kamu ve özel kuruluşların en büyük destekçisi olan Netcad, bu yönetmeliğe uygun planlama çözümlerini ve yenilediği planlama uygulaması Planet 7’yi JW Marriott Hotel’de düzenlediği  “Planlama Uygulamaları Çalıştayı” ile anlattı.

Yoğun katılımcıyla gerçekleştirilen etkinlikte sunumlar Teknik Hizmetler ve Eğitim Müdürü Tunç Emre TOPTAŞ ile Projeler Grup Yöneticisi Sedef YILDIRIM tarafından yapıldı. Birinci bölüme yeni yönetmeliğe değinerek başlayan Toptaş, topografik, hidro topografik ve çevresel analizlere ve bu analizlerin sentez modellere dönüştürülmesine de değindi. Anlatımını örnek uygulamalarla destekleyen TOPTAŞ, sunumunu üç boyutlu plan simülasyonları anlatarak tamamladı. Etkinliğin ikinci kısmında konuşan Yıldırım ise özellikle yerel yönetimlerdeki Plan Süreç Yönetim Sistemlerini aktardı.