Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad, Uluslararası Karadeniz Maden ve Tünelcilik Sempozyumu’nda

09 Kasım 2016

Türkiye’nin ilk yerli madencilik yazılımı NETPRO/Mine’ı geliştiren Netcad, Karadeniz Teknik Üniversitesi (KTÜ) Maden Mühendisliği Bölümü ile KTÜ Maden Derneği tarafından düzenlenen “Uluslararası Karadeniz Madencilik ve Tünelcilik Sempozyumu"na katıldı.

02-04 Kasım 2016 tarihlerinde düzenlenen etkinlik, KTÜ Prof. Dr. Osman Turan Kültür Merkezi’nde gerçekleştirildi. Üç gün süren sempozyuma Türkiye’nin yanı sıra Pakistan, Norveç, Kanada, Hindistan, İran ve Kazakistan gibi ülkelerin üniversitelerinden de akademisyenler katıldı. 71 bildirinin yer aldığı sempozyum 300’ün üzerinde katılımcıyı ağırladı.

Netcad, KTÜ Maden Bölümü’nün 25. kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlediği etkinliğin Gümüş Sponsoru oldu. Katılımcıların yoğun ilgisini çeken Netcad standını ziyaret edenler arasında Ak Parti Trabzon Milletvekili Sn. Muhammet BALTA, KTÜ Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Sn. Prof. Dr. Ali Osman YILMAZ ile KTÜ Maden Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Metin GÜNEŞ de vardı. Gerek yerli gerekse yurtdışından gelen akademisyenlerin detaylı olarak bilgilendirildiği stantta Türkiye’nin ilk yerli madencilik yazılımı NETPRO/Mine tanıtıldı. Ayrıca Netcad Kurumsal Temsilcisi Dr. Emin BANK, sempozyumun açılış günü panelinde  “Netcad Solutions in Mining Sector” (Maden Sektöründe Netcad Çözümleri) konulu bir sunum yaptı. İlgiyle izlenen sempozyum Netcad yetkililerin katkılarından dolayı ödüllendirilmesiyle son buldu.