Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad, Türkiye’nin Dört Bir Yanından Büyükşehir Belediyeleri ile Su ve Kanalizasyon İdarelerini Bir Araya Getirdi

23 Mayıs 2017

Sektörünün en yaygın kullanıma sahip firması Netcad Yazılım A.Ş, Antalya’da düzenlediği Kamulaştırma ve Taşınmaz Bilgi Sistemi Çalıştayı’nda Türkiye’nin 28 Büyükşehir Belediyesi ve Su Kanalizasyon İdaresi'nden 160 konukla bir araya geldi.

11-13 Mayıs 2017 tarihlerinde Antalya Spice Hotel&SPA Belek’te geniş bir katılımla gerçekleştirilen çalıştayda Netcad’in Kamulaştırma ve Taşınmaz Bilgi Sistemi çözümlerine ilişkin bilgiler kullanıcıları tarafından verildi.

Açılış konuşması Antalya Büyükşehir Belediyesi Emlak ve İstimlak Daire Başkanı Mevlüt ÖZDEMİR tarafından yapılan ve moderatörlüğü Netcad Kurum Temsilcisi Dr. Emin BANK tarafından yürütülen çalıştayın sabah oturumunda söz alan Kocaeli Büyükşehir Belediyesi Emlak İstimlak Dairesi Başkanlığı’ndan Taşınmaz Mallar Müdürü Yavuz TİLKİ ile Kadastro Servis Şefi Egemen ARSLAN kurumlarında gerçekleştirdikleri Taşınmaz Bilgi Sistemi projesi hakkında detaylı bilgiler verdi. Konuşmalarında Coğrafi Tabanlı Taşınmaz Envanteri ve Süreçleri, E- devlet Entegrasyonu, Matbu Form ve Rapor Örneklerine değinen konuşmacılar, oturum bitiminde katılımcıların sorularını da yanıtlamayı ihmal etmedi.

Öğleden sonra sahneyi alan Bursa Su Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü’nden Emlak İstimlak Daire Başkanı Mehmet Sait AYIK ile Kamulaştırma Servis Şefi Arslan Hazım BATTIR ise kurum bünyelerinde gerçekleştirdikleri Kamulaştırma Bilgi Sistemi’ni anlattı. Ayrıntılı sunumlarında Coğrafi Tabanlı Kamulaştırma Envanteri ve Süreçleri, Tapu ve Kadastro Entegrasyonu, Nüfus Vatandaşlık İşleri G.M. (NVI) ve E-devlet Entegrasyonundan bahseden konuşmacılar katılımcılardan birçok soru aldı.

Çalıştayın son oturumunda sözü alan Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Coğrafi Bilgi Sistemleri Şube Müdürlüğü’nden Harita Mühendisi Erdem KURŞUN ise Netcad ile yürüttükleri Kent Bilgi Sistemi çalışmalarından bahsetti. Yoğun ilgi gören sunumunda Netigma Developer ile gerçekleştirdikleri Web Tabanlı Uygulama Örneklerini, İlçe – Büyükşehir Plan ve Numarataj Veri Paylaşım Modelini ve Altyapı Koordinasyon Merkezi (AYKOME) Uygulamasını anlatan KURŞUN, sunum bitiminde diğer katılımcıların sorularını yanıtladı.

Birbirinden değerli sunumlarıyla çalıştaya katkıda bulunan konuşmacılara gün sonunda plaket takdim edildi. Kocaeli Büyükşehir Belediyesi plaketini Netcad Yerel Yönetimler İş Geliştirme Koordinatörü Ergün ÖVÜL tarafından alırken Bursa Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü Netcad Yerel Yönetimler İş Geliştirme Müdürü Hakan BIÇAKÇI ve Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ise Netcad Projeler Müdürü Deniz Şanan tarafından aldı. Üç gün süren çalıştay, tüm katılımcıların kendileri için hazırlanan katılım belgelerini almalarıyla son buldu.