Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) İş Birliğinde "Coğrafi Bilgi Sistemleri" Çalıştayı Düzenlendi

01 Mayıs 2018 

27 Nisan Cuma günü, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve Tekirdağ Su ve Kanalizasyon İdaresi (TESKİ) iş birliğinde "Coğrafi Bilgi Sistemleri" çalıştayı düzenlendi.

Ramada Otel'de düzenlenen Coğrafi Bilgi Sistemleri Çalıştayına, Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Şarköy Belediye Başkanı Süleyman Altınok, Muratlı Belediye Başkanı Nebi Tepe, TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak Başa, Büyükşehir Belediyesi Genel Sekreteri M. Zeki Gürcün, Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve 15 ilçe belediyesinden gelen toplamda 170 davetli katıldı.

Programda bir konuşma gerçekleştiren Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak ve TESKİ Genel Müdürü Dr. Şafak BAŞA "Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi ve TESKİ olarak, Coğrafi Bilgi Sistemleri konusunda önemli çalışmalar yaptıklarını söylediler. Coğrafi Bilgi Sisteminin gelişmesi için her türlü desteği vereceklerini ilettiler.”

Program kapsamında Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi, TESKİ ve İlçe Belediyelerin entegre çalışabileceği, süreç bazlı çalışan Netcad uygulamaları hakkında katılımcılara bilgiler aktarıldı. Çalıştay kapsamında ;

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Harita Şube Müdürü Turgut BOLAT ve Netcad Proje Geliştirme Grup Yöneticisi Onur PALABIYIK, Büyükşehir Belediyeleri bünyesinde örneği olmayan, Büyükşehir ve İlçe Belediyelerinde karşılıklı veri akışını, onay-red mekanizmasını süreç bazlı kullanan, Mekansal Adres Kayıt Sistemi (MAKS) ile entegre çalışabilen, Numarataj Yönetim Sistemi uygulaması hakkında sunumlar gerçekleştirdiler.

Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi İmar ve Şehircilik Dairesi Mekansal Planlama Şube Müdürü Kemal ERSOYLU ve Netcad Proje Geliştirme Yöneticisi Evrim ULUS katılımcılara  Büyükşehir ve İlçe Belediyeleri arasında Plan Değişiklik başvurusu ile başlayan sürecin takip edilebildiği, harita ile entegre olabilen Plan Yönetim Sistemi Uygulaması hakkında bilgiler aktardılar.

Çalıştayın 2. oturumunda, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi Bilgi İşlem Dairesi Başkanlığı CBS Müdürlüğü Yöneticisi ERDEM KURŞUN; Coğrafi Bilgi Sistemi, Kent Rehberi ve NETIGMA  DEVELOPER yazılımı sayesinde kendi bünyelerinde geliştirdikleri,

  • KDMP (Kentsel Dönüşüm Master Planı) Uygulaması
  • Ulaşım-Trafik Envanter Uygulaması
  • Yeşil Alan Envanter Uygulaması
  • Kültür Varlıkları Envanteri
  • Engelli/ Yaşlı Bilgi Havuzu
  • Geri Dönüşüm Konteyner Takip Sistemi
  • Afet Yönetim Uygulaması
  • Fiber Hat Takip Sistemi
  • İtfaiye Olay Takip Uygulaması
  • Jeolojik Etüd Envanter Uygulaması hakkında bilgiler aktardı. 

  

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü ( TESKİ ), Emlak İstimlak Dairesi Coğrafi Bilgi Sistemi Müdürlüğü yöneticisi Ümit DEMİRKIRAN, TESKİ bünyesinde kurulan Netcad ALTYAPI Bilgi Sistemi uygulama örnekleri hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Ümit Bey sunumunda önümüzdeki süreçlerde, Netcad ALTYAPI Bilgi Sistemi, SCADA ve Abone Bilgi Sistemi entegrasyon çalışmaları hakkında geliştirmeler yapacaklarını dile getirdiler.

 

 

Tekirdağ Su ve Kanalizasyon Genel Müdürlüğü (TESKİ), Emlak İstimlak Dairesi Coğrafi Bilgi Sistemi Müdürlüğü yöneticisi Ümit DEMİRKIRAN, TESKİ bünyesinde kurulan Netcad ALTYAPI Bilgi Sistemi uygulama örnekleri hakkında katılımcılara bilgiler aktardı. Ümit Bey sunumunda önümüzdeki süreçlerde, Netcad ALTYAPI Bilgi Sistemi, SCADA ve Abone Bilgi Sistemi entegrasyon çalışmaları hakkında geliştirmeler yapacaklarını ilettiler.