Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Netcad ’ten 16. Harita Teknik ve Bilimsel Kurultayı’na Yoğun Katılım

08 Mayıs 2017

Ülkemizin en yaygın kullanılan, gelişmiş harita ve kadastro uygulamasını geliştiren Netcad, 16. Türkiye Harita Bilimsel ve Teknik Kurultayı’na yoğun bir katılım gösterdi. HKMO (Harita ve Kadastro Mühendisleri Odası) tarafından 03-06 Mayıs 2017 tarihleri arasında Hacettepe Üniversitesi Beytepe Kongre Merkezi’nde gerçekleştirilen etkinlikte Netcad, geniş standı ve birbirinden değerli bildirileriyle yer aldı.

Sektör katılımcılarının ve üniversitelerin yoğun ilgisini çeken ürünlerine ilişkin detaylı bilgileri ziyaretçilerine aktaran Netcad yetkilileri, uygulama örneklerini de stantlarında yer alan ekranlar aracılığıyla gösterdi.

Netcad Kurum Temsilcisi Dr. Emin BANK tarafından sunulan bildiriler ise katılımcılardan yoğun ilgi gördü. BANK, etkinliğin ilk günü sunduğu Türkiye’deki CBS Projelerinin Check-Up’ı bildirisi ile Türkiye CBS sektörünü tüm yönleriyle ele alırken, katılımcılara adeta tarihsel bir yolculuk yaptırdı. 5 Mayıs Çarşamba günü gerçekleştirdiği Türkiye Entegre Kent Yönetimi Bilgi Sistemi İçin Kavramsal Model Önerisi bildirisiyle de yoğun ilgi gören BANK, sunumları sonrasında katılımcılarının stantta sorularını yanıtlamaya devam etti.