Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Niksar Belediyesi KEOS ile Tanıştı

01 Kasım 2016

Niksar Belediyesi, Netcad çözüm ortaklığı ile vatandaşlarına daha hızlı, kaliteli, güvenilir ve kesintisiz hizmet sunabilmek için Kent Otomasyon Sistemi’ni (KEOS) hayata geçirdi. Niksar Belediye Başkanı Özdilek Özcan’ın da katılımıyla gerçekleşen proje tanıtım sunumuyla belediyedeki bütün müdürlükler devreye alınan KEOS projesi hakkında bilgilendirildi.

Netcad’in Coğrafi Bilgi Sistemi çözümlerinin anlatıldığı sunumda, vatandaşın kullanımına açılan E-İMAR ve Kent Rehberi uygulamalarından da bahsedildi. Bunun yanı sıra belediyenin iç otomasyonunda kullanılacak olan Adres Bilgi Sistemi, Fen-İşleri Uygulaması, Taşınmaz Bilgi Sistemi, Yapı Ruhsat Uygulaması, E-Devlet Entegrasyonu ve Yönetim Bilgi Sistemi Entegrasyonu da belediye yetkililerine anlatıldı.

Kurulan Yönetim Bilgi Sistemi Entegrasyonu sayesinde artık belediye vatandaşlara ait “borç” ve “beyan” bilgilerine coğrafi olarak ulaşıp, beyanların doğruluğunu adres bazında kontrol ederek gelir artırıcı çalışmaları destekleyebilecek.

Ayrıca “Kent Bilgi Sistemi Projesi”, belediye yetkililerine çalışmalarını kolaylaştıracak sorgulamalar yapabilme, raporlar alabilme ve Saha-Numarataj çalışmaları ile toplanan verileri UAVT verileri ile karşılaştırabilme gibi imkanlar da sağlayacak.