Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Atakum Belediyesi, Plan Tadilat İlanlarını Netcad WEB ASKI Üzerinden Yapıyor

17 Mayıs 2018

Netcad, vatandaşa hizmet kalitesini ve kent işlemlerini hızlı ve kolay çözümlerle gerçekleştirerek profesyonel belediyecilik anlayışına ulaşmayı hedefleyen kurumların çözüm ortağı olmaya devam ediyor.

Bu kapsamda son olarak Atakum Belediyesi, plan tadilatı ilanını Netcad WEB ASKI uygulaması üzerinden internet sitesi aracılığıyla vatandaşlarıyla paylaştı.

Netcad ile birçok güzel projeye imza atan Atakum Belediyesi, bu projeyle vatandaşlarına uygulama üzerinden parsel listesine erişebilme ve kendi mülklerinin plan tadilatındaki yeni durumunu sorgulayabilme imkânı veriyor.

Mevcutta askıda ilan edilecek tadilatlar ise bu sayede E-İLAN SİSTEMİ üzerinden erişilen PLAN DEĞİŞİKLİKLERİ menüsünden listelenebiliyor.

Askıdaki plan tadilatlarına ait Mevcut Plan- Öneri Tadilat Planı ile tadilat sınırları içinde kalan kadastro parsellerine ve tadilat ile ilgili diğer detay bilgilere de ulaşılabiliyor. Tadilatlar için belirlenen Askı İniş Tarihi ile sistem otomatik olarak ilgili tadilatı listeden çıkarılabiliyor.

Benzer bir şekilde, parselin bulunduğu bölgede herhangi bir plan tadilatı var mı sorusuna cevap bulunabilecek sorgulama menüsü de vatandaşın kullanımına açıldı.

E-İmar durumu sorgulandığı zaman, parselin bulunduğu bölgedeki askıda olan plan tadilatına ilişkin bilgiler, askı süresine bağlı olarak dinamik bir şekilde klişe içerisinde uyarı metni şeklinde geliyor.

Bu sayede vatandaşların sorguladığı parsel ile ilgili plan değişiklikleri anlık olarak haberdar olması sağlanıyor.