Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Karesi Belediyesi Vatandaşlarına Hizmette Sınır Tanımıyor

21 Aralık 2017

Hayata geçirdiği uygulamalarla vatandaşlarının işlerini kolaylaştırmayı hedefleyen Karesi Belediyesi, yepyeni bir hizmete daha imza attı. Kadastro, numarataj ve plan verilerini Netcad yazılımlarıyla güncelleyen Karesi Belediyesi, vatandaşa açık E-İmar uygulamasını web sayfası üzerinden hizmete açtı.

Parseline ait yapılaşma koşulları hakkında bilgi almak isteyen vatandaşlar, belediyenin web sayfası üzerinden e-imar uygulamasını seçerek, adres bilgisi veya ada parsel numarası üzerinden hızlı bir şekilde bu bilgiye erişebilecekler. Mevcut durumda İmar Müdürlüğü personelinden bu bilgiye ulaşan gayrimenkul ve ekspertiz firmalarının uygulamaya yönlendirilmesiyle birlikte belediye önemli bir iş gücü kazanımı elde edecek.

Vatandaşlar E-imar uygulaması üzerinden sorgulanan parselin plan durumu, planı varsa onay tarihi, plan fonksiyonu, çekme mesafeleri, taban alanı katsayısı, kat alanları kat sayısı, maksimum yükseklik yola terk vb. bilgilerin yanı sıra plan notlarına ve plan lejantına erişerek plan hakkında da daha detaylı bilgiye kolayca erişebilecek.

E-imar uygulamasına Karesi Belediyesi web sayfası veya Kent Rehberi üzerinden erişilebilecek.