Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Adana Sarıçam Belediyesi Kent Bilgi Sistemi ile Vatandaşa Açılıyor

04 Mart 2018

Adana Sarıçam Belediyesi, Netcad ile bilişim altyapısını güçlendirerek güncel veriye anlık ve kesintisiz erişim hizmeti sağlayan E-İmar ve Kent Rehberi uygulamalarını vatandaşının hizmetine açtı.

Netcad yetenekleri ile hayata geçirilen sistem kapsamında, Sarıçam Belediyesi sorumluluk alanında bulunan imar planı ve kadastro verileri düzenlenerek proje altyapısı oluşturuldu. Yetkili kurum personeli tarafından Sarıçam Belediyesi’ne ait verilerin tek bir elden yönetilmesiyle belediyeye ait verilere oldukça hızlı ve kolay ulaşım sağlanarak vatandaşa sunulan hizmet hızının ve kalitesinin arttırılması hedeflendi.

Sarıçam Belediyesi resmi internet sitesinde yayına giren E-İmar ve Kent Rehberi uygulamaları ile özellikle Emlak ve İstimlak Müdürlüğü’nü yoğun olarak meşgul eden parsele ait güncel imar durumu sorgulanması için belediyeye gidilmesine gerek kalmadan internet üzerinden vatandaşın bilgilendirilmesi amaçlanmaktadır.

Bu doğrultuda, ada/parsel kriteri ile sorgulanan parsele ait güncel imar durum bilgisine, plan notlarına, hangi mania hattına basmakta olduğuna ve eğer varsa bir mahkeme kararının bulunup bulunmadığı bilgilerine hızlı ve kolay bir şekilde erişim sağlanabilecek.

Hayata geçirilen sistem yetenekleri kapsamında, kurum bünyesinde güncellenen imar planı ve kadastro bilgilerine ait sözel ve görsel veriler, vatandaşlara sunulan E-İmar ve Kent Rehberi uygulamaları yetenekleriyle kesintisiz ve anlık olarak görüntülenebilmektedir.