Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

TUCBS Entegrasyon Projesi Yönetici Bilgilendirme Çalıştayı’nın Belediye Buluşması Gerçekleşti

10 Eylül 2018

T.C. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın Türkiye CBS sektörüne iz bırakacak projelerinden birisi olan TUCBS Entegrasyon Projesi Yönetici Bilgilendirme Çalıştayları’nın ikincisi, Büyükşehir Belediyelerinin katılımı ile gerçekleşti.

Çalıştay, Çevre ve Şehircilik Bakanlığı CBS Genel Müdürlüğü Genel Müdür Yardımcısı Sn. Yrd. Doç. Dr. Hüseyin Bayraktar’ın açılış konuşması ile başladı. Sn. Bayraktar konuşmalarında, TUCBS Projesi’nin 100 günlük eylem planında yer alan projelerden olduğunu, sonuçlarının tüm kurumlarımızın verimliliğini artıracağını belirtti.

Ardından sözü alan Çevre ve Şehircilik Bakanlığı CBS Genel Müdürlüğü Coğrafi Bilgi Sistemleri Daire Başkanı Sn. Dr. Akın Kısa, CBS Genel Müdürlüğü tarafından yürütülen çalışmaları aktardı.

Program, TUCBS Entegrasyon Projesi’nin yüklenicisi olan Netcad Yazılım A.Ş. Kamu İş Geliştirme Müdürü Sn. Hande Bilir’in projeye ilişkin gelişmeleri aktardığı sunumu ile devam etti. Sn. Bilir; TUCBS Entegrasyon Projesinin 27.06.2018’de başladığını, bugüne kadar yürütülen çalışmalar kapsamında, 19 Büyükşehir Belediyesinin yerinde ziyaret edildiğini belirterek, yapılan tespit çalışmaları neticesinde oluşan bulguları katılımcılar ile paylaştı.

Çalıştay, katılımcıların projeye ilişkin görüş ve önerilerini paylaşmalarıyla sona erdi.