Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Çukurova Üniversitesi’nde ‘NETPRO/Mine ile Madencilikte Proje Uygulamaları’ Çalıştayı Düzenlendi

25 Ekim 2016

Türkiye’nin sektöründe en yaygın kullanıma sahip firması Netcad, Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü ile birlikte “Madencilikte Proje Uygulamaları”na ilişkin bir çalıştay düzenledi. Etkinliğin sponsorluğunu yürüten Netcad, teknik sunumlarıyla da çalıştaya destek verdi.

19 Ekim 2016 Çarşamba günü Çukurova Üniversitesi Mithat Özsan Amfisi’nde gerçekleştirilen etkinlik Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölüm Başkanı Ahmet Mahmut KILIÇ ile Maden Mühendisleri Odası Adana Şube Başkanı Sabahattin SAKATOĞLU’nun konuşmalarıyla başladı.

 

Açılışın ardından sahneyi Türkiye’nin ilk yerli madencilik yazılımını geliştiren Netcad’in Teknik ve Eğitim Müdürü Tunç Emre TOPTAŞ “Madencilikte Proje Uygulamaları” sunumuyla aldı. Konuşmasında maden sahalarının tespitine yönelik analizlerden, üretim miktarı, kübaj, tenor, rezerv hesaplamalarından, açık ocak projelendirmelerinden ve yeraltı cevher modelleme ile galeri çözümlerinden bahseden TOPTAŞ, sunumunu yapılan projelerden örnekler vererek detaylandırdı.

 

Etkinliğin ikinci kısmında söz alan Çukurova Üniversitesi Maden Mühendisliği Bölümü Maden Mekanizasyonu ve Teknolojisi Anabilim Dalı Başkanı Prof. Dr. Suphi URAL, Prof.Dr.Ahmet Dağ ve Araştırma Görevlisi Ali Can ÖZDEMİR madencilik alanında gerçekleştirdikleri başarılı projelerden NETPRO/Mine ile çalışırken yaşadıkları kolaylıklardan ve bu sistemlerin kendilerine sağladıkları büyük faydalardan ve Üniversite müfredatı kapsamında Netpro/Mine uygulamalarını nasıl gerçekleştirdiklerinden bahsetti. İnteraktif bir ortamda gerçekleştirilen etkinlik soru ve cevaplarla son buldu.