Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Çanakkale Kepez Belediyesi, Vatandaşlarına Hizmette Sınır Tanımıyor

17 Mayıs 2016

Çanakkale Kepez Belediyesi Kent Bilgi Sistemi projesi kullanıma açıldı. Netcad KEOS (Kent Otomasyon Sistemi) uygulamaları kullanılarak oluşturulan sistemle, belediyenin fen işleri, park bahçeler faaliyetleri bilgisayar ortamında yürütülebilir hale getirilirken, aynı zamanda Tapu Kadastro servislerinde online sorgulama da mümkün hale geldi.

Projenin Mayıs ayı itibariyle uygulanmaya başlandığını ifade eden Netcad Proje Geliştirme Yöneticisi Onur PALABIYIK uygulamaların aktif hale gelmesiyle birlikte, tüm belediye personelinin en güncel veriye, tek yoldan ve hızlı erişim sağlayabileceğini vurguladı.

Hizmete sunulan e-imar uygulaması ile belediyenin resmi internet sitesinden tüm vatandaşlar istedikleri yerin yapılaşma bilgilerini sorgulayıp, bilgi amaçlı imar durumunu öğrenebilecekler.

Kent Bilgi Sistemleri ile belediye hizmetlerinin daha hızlı ve ekonomik hale getirilmesi, gelirlerinin artırılması, vatandaş ile elektronik ortamda iletişim kurabilme imkânı ve mevcut sorunların hızlı, doğru ve düşük maliyetlerle çözümü amaçlanıyor.