Page tree
Skip to end of metadata
Go to start of metadata

Harita

Haritada genel görsel iyileştirmeler yapıldı. Arama kutusu uygulama üst çubuğuna taşındı. Sorgu sonucu panelinde geliştirmeler yapıldı.

Sorgulamalardaki Yenilikler

Yeni güncellemeler ile, bir nokta sorgulama işleminin ardından, sorgu sonuçlarına ulaştıktan sonra, panelin sol üst köşesindeki geri butonu ile tekrar sorgu özet ekranına geri dönüp, yeni sorgulama yapmadan diğer katmanların sorgu sonuçlarına ulaşabilirsiniz. Panelin sağ üstünde yer alan kırmızı buton iile sorgu sonuçlarını temizleyebilirsiniz.


Yapı sorgu sonucundan, geri butonuna tıklandığında, özet sorgu ekranından parsel sorgu sonuçlarına ulaşılabilir.

Genel Arama ve Adres Arama

Arama kutucuğu uygulama üst çubuğuna taşındı. Metin kutusunun sağında yer alan ikona tıklanarak, adres arama, genel arama fonksiyonları arasında geçiş yapılabilir. Genel arama haritada kayıtlı tüm sorgular içerisinde arama yapar. Elastic Search kurulu olan Netigma uygulamalarında aramaya Elastic search cevap verir. 

Katman Ağacı ve Altlık Düzenlemeleri

Katman listesi ve altlık seçimi, uygulama üst çubuğunun sağına taşındı. Varsayılan altlık olaran Bing Uydu Karma haritası yerine Bing Uydu haritası kullanılmaya başlandı.

Harita Gridi Diğer İşlemler

Harita giridi sorgu sonucu işlem adedi dörtten fazla olduğunda, diğer işlemler menüsünden tüm işlemlere ulaşılabilir.

Ana Menü Favoriler

Sorgu sonuçları, bilgi formları gibi işlemler, sağ üst köşede yer alan yıldız ikonuna tıklanarak ana menüdeki Favori kısayolu içerisine kaydedilip daha sonra hızlıca erişilebilir. Sorgu sonuçları kriterleri ile beraber kaydedildiği için şablon olarak kullanılabilirler.


Metin Editörü Geliştirmeleri

Çoklu Satır

Metin editörlerine çoklu satır özelliği kazandırıldı. Netigma meta düzenleme sayfalarından özellik aktif hale getirildiğinde, metin editörleri çoklu satır ile giriş ve düzenlemeye izin verir.

Placeholder

Netigma metasından ayrlanabilen placeholder desteği eklendi.


Metadan ayarlanan çoklu satır ve place holder özellkleri.

Sorgu Sonucu Etiketler

Sorgu sonucu gridinde etiketler varsayılan olarak açık gelecek şekilde geliştirme yapıldı. Ayarlardan kapatılabilir.

Form Yetki Kontrolleri

Yetki sunucudan ayarlanan form güncelleme ve yeni kayıt yetkileri ve rollere özel yetkiler ile yönetilebilir hale geldi.


  • No labels